Strona domowaDo��cz do nas!

OGÓLNE ZAŁOŻENIA I CELE AKADEMII PIŁKARSKIEJ

Głównym założeniem Akademii Piłkarza Grzegorza Mielcarskiego jest szkolenie dzieci w kierunku nauczania, doskonalenia umiejętności w zakresie piłki nożnej.

Proces ten przebiega równocześnie z rozwojem fizycznym, psychicznym oraz społecznym dziecka, dlatego ucząc elementów techniczno - taktycznych młodego piłkarza równocześnie go wychowujemy. W związku z tym, cele akademii są zawarte nie tylko w dydaktyce (nauczaniu), ale również w pedagogice (wychowaniu), która uwzględnia aspekt psychologii (rozwojowej) i socjologii.

W nauczaniu umiejętności gry w piłkę nożną w pierwszym etapie (od 5 latków), głównym celem jest nauczenie poruszania się bez i z piłką oraz nabycie jej czucia, a potem wraz z rozwojem psychomotorycznym opanowanie podstawowych elementów techniczno - taktycznych. Treningi są tak skonstruowane, aby na każdym etapie odpowiednio stymulować rozwojem psychomotorycznym dziecka, gdzie podstawowym celem jest rozwój takiej cechy jak koordynacja wzrokowo - słuchowo - ruchowa.

W kształtowaniu młodego piłkarza chcemy podejścia kompleksowego, czyli uwzględnić rozwój jego osobowości poprzez kształtowanie pożądanych dla piłki nożnej postaw wewnętrznych min. takich jak: sportowy tryb życia, motywacja, samodoskonalenie, samokontrola, systematyczność, odwaga oraz społecznych: podporządkowanie, współpraca, postawa fair play, odpowiedzialność, szacunek, koleżeńskość. Metody i środki dobrane na drodze osiągnięcia celów uwzględniają specyfikę wieku oraz rozwoju psychoosobowego dzieci, gdyż nie są one miniaturami osób dorosłych. Dlatego, zakładamy ścisłą współpracę z rodziną dziecka. Aby osiągać zamierzone cele, kadrę trenerską stanowią ludzie o przygotowaniu nie tylko dydaktycznym, ale również pedagogicznym.

Korzystają…c ze strony wyrażasz zgodę™ na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Możesz je w każdej chwili zmienić w ustawieniach przeglądarki. Dowiedz się więcej